Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie


Sobota 12:00 – 15:00 Sala Tesla

Larp

Ilość osób: 5 lub 7 + publiczność

Ograniczenia wiekowe: 18+

Prowadząca: Ada „Azdie” Fabrykiewicz

Grupa przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji. Aby przełamać nieco dotychczasową rutynę i dodać spotkaniu pikanterii, postanawiają zagrać w grę… Od tej pory każdy sms czytany jest na głos, a rozmowa prowadzona w trybie głośnomówiącym. Co z tego wyniknie? Czy naprawdę nikt nie ma nic do ukrycia? Czy ich związki przetrwają taką próbę? Larp jest adaptacją filmu pod tym samym tytułem. Udział nie wymaga znajomości fabuły, ani nie zdradza jej wątków. Wykorzystuje strukturę oraz pomysł‚ gry w „otwarte karty”. Premiera „Dobrze się kłamie…” miała miejsce podczas LubLarp Festiwalu 2017 i w plebiscycie prowadzonym podczas wydarzenia zwyciężyła w kategorii hype train.


Jak wspomniano wcześniej, larp nie opowiada fabuły filmu, ale analogiczną historię. W obu przypadkach śledzimy przebieg kolacji grupy przyjaciół, którzy spotykają się wraz ze swoimi partnerami, i w wyniku niewinnej gry obnażymy tajemnice i kłamstwa, stawiające związki i przyjaźnie pod znakiem zapytania. Posługujemy się tymi samymi zabiegami, opowiadając o innych, stworzonych przez graczy, bohaterach.


Co muszą przygotować uczestnicy? Niezbędnym rekwizytem wykorzystywanym w larpie są telefony komórkowe, z zapisanymi w widocznym miejscu numerami, aby publiczność mogła dzwonić/wysyłać smsy do bohaterów gry.

Autorka Larpa: Ada „Azdie” Fabrykiewicz

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *