Introduction to the Hunt


Sobota 18:00 – 21:30 Stół 1

System: Wampir: Maskarada 5 ed.

Prowadzący: Rafał Pośnik – Avangarda, Mr. Posnik – Blog o Grach RP

Ograniczenia wiekowe: 16+

Triggery: Religia, Kościół, Ogień, Graficzne opisy przemocy, Polowanie, Presja psychiczna, Poczucie zagrożenia

Opis:

If rumors are true, you’ve done more to rehabilitate your city in the eyes of the Camarilla than perhaps any other American Prince.

You have enforced a strict Masquerade, keeping your Kindred safe from the Inquisition. You have somehow forged a truce with the Lupines, promising peace on your streets. You have curtailed the numbers of Anarchs and Sabbat without losing the humanity to which we cleave. What’s more, you uphold the role of Clan Ventrue ascendant, even in these trying times. On one hand I am inclined to praise you as some kind of wonder Prince. On the other I must question: How long before the flimsy barricade around Chicago frays, its contained fires spilling to incinerate us all?

— Justicar Lucinde, from a letter to Kevin Jackson, February 14, 2019

W 2008 roku analitycy FIRSTLIGHT uznali Fundację Główną Tremere w Wiedniu za „kwaterę główną wampirów”, co doprowadziło do największej jak do tej pory operacji przeciwko Spokrewnionym. Wspólne siły USSOCOM i watykańskiego ESOG przy wsparciu doświadczonych brazylijskich łowców zniszczyły Fundację za pomocą dronów i operacji naziemnej z użyciem reliktów.

Od roku 2006 brytyjska jednostka antyterrorystyczna SO13, pod dowództwem kapitana Ishaqa Khana, systematycznie czyściła Londyn i ścięła głowę Królowej Anne w listopadzie 2013 roku. Odtworzony Wydział Spraw Nadzwyczajnych FBI poluje na wampiry od Long Island po Las Vegas, gdziekolwiek się na nie natknie podczas prowadzonych przez siebie śledztw. Izraelska Jednostka 8211 tropi starszych, którzy przybyli na Wezwanie, aby wziąć udział w Wojnie Gehenny i atakuje porzucone przez nich domeny. Francuski DGSE w ramach programu Calcedonia zmusił Villona do ukrywania się i powoli czyści Marsylię. Oddziały SOCOM działają w 177 krajach świata i mają w swoich szeregach nieznaną liczbę oficerów wtajemniczonych w operację FIRSTLIGHT.

Mamy końcówkę roku 2019. Stowarzyszenie św. Leopolda nie jest już pieśnią przeszłości. Od 2008 roku i początku rozwoju wspólnego programu FIRSTLIGHT, którego celem jest zniszczenie nieumarłych – określanych jako „puste ciała” przez osoby, które mogą zaakceptować istnienie paranormalnych istot, ale nie mogą zmusić się do wypowiedzenia słowa „wampir” głośno – liczba członków Stowarzyszenia wzrosła z kilkudziesięciu do kilku tysięcy na całym świecie.

Chicago to miasto wiary tak samo jak centrum finansowe i miejsce wielkich pieniędzy.  Rzymskokatolicka archidiecezja skoncentrowana w ramach Katedry Najświętszego Imienia Jezusa w Chicago służy trzodzie wiernych, która liczy ponad dwa miliony. Niektórzy z członków kongregacji nie żyją już od wieków, ale większość nadal oddycha. Rozproszeni wśród kościelnej hierarchii, ukryci wśród kapłanów i sióstr zakonnych, wikariuszy i diakonów. Misjonarze w trakcie szkolenia i świeccy bracia. Jak myślisz ile czasu zajmie, aby jedno z najstarszych zagrożeń znanych Spokrewnionym zawitało do Chicago? Kiedy wróg stanie u Naszych wrót?

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *