Ponury sekret


Sobota 11:00 – 14:30 Stół 1

System: Vaesen. Mityczne istoty

Prowadzący: Prowadzący: Rafał Pośnik – Avangarda, Mr. Posnik – Blog o Grach RPG

Ograniczenia wiekowe: 13+

Triggery: Religia, Brutalność, Duchy, Horror, Morderstwo, Pogrzebanie Żywcem, Okrucieństwo wobec Zwierząt

Opis:

Do Wszystkich tych, których może to dotyczyć.

Pilnie proszę o pomoc. Nazywam się August von Meijer. Jestem właścicielem lasów i przemysłowcem oraz posiadam jeden z największych tartaków w północnej Szwecji, zlokalizowany tutaj w Härnösand, gdzie pracuję nad modernizacją tego regionu. W tym celu pozyskuję silnie zalesione tereny i zatrudniam dużą część miejscowej ludności na tych obszarach.

Jakiś czas temu dwóch moich pracowników – pan Gottfrid Hammarström i jego asystent, Nils Lindesköld – zostali wysłani do małej wioski zwany Färnsta na północ od Härnösand. Wioska znajduje się głęboko w lesie, podobno ziemia była bardzo żyzna i obfita w lasy. Hammarström był odpowiedzialny za zapewnienie transakcji między wieśniakami a moją skromną osobą.

Ale, niestety, doszło do tragedii. W nocy biedny Nils wrócił konno, ubrany tylko w koszulę. Był w szaleńczym stanie, majacząc o jakiejś złej bestii, którą widział w wiosce. Nils od tamtej pory nie jest taki sam i ledwo mówi. Brakuje Hammarströma i obawiam się, co mogło spotkać biednego Gottfrida. Czuję, że coś jest nie tak – w tym miejscu jest więcej, niż zdaje się na pierwszy rzut oka.

Dlatego piszę do Ciebie. Chciałbym skorzystać z Twoich usług w odkrywaniu prawdy o tym, co stało się z Hammarströmem, i za wszelką cenę powstrzymać bestię wspomnianą przez pana Lindeskölda! Twoja sława Cię wyprzedza i jesteś gorąco polecany, a Twoja wiedza byłaby nieoceniona w naszej obecnej sytuacji. Jeśli przyjmiesz to zadanie, oczywiście zostaniesz sowicie wynagrodzony.

Proszę o odpowiedź z jak największym pośpiechem, bo czas jest najważniejszy. Będę czekać na ciebie w Härnösand, aby wyjaśnić więcej i zorganizować podróż do Färnsta.

Z wyrazami Szacunku,

August von Meijer

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *