Bazyliszek

Bazyliszek to otwarte spotkanie dla wszystkich fanów fantastyki – tych nowych, i tych którzy interesują się nią od lat. Na uczestników czekają dziesiątki atrakcji, od prelekcji na całą gamę fantastycznych tematów, po panele literackie z osobami autorskimi, sesje gier fabularnych i możliwość wypożyczenia gier planszowych.

Konwent trwa od 5 do 7 lipca:

 • piątek od godz. 16-tej do godz. 21.-tej
 • sobota od godz. 10-tej do godz. 21-tej
 • niedziela od godz. 10-tej do godz. 18-tej

Bloki programowe

Popularno-naukowy

Tutaj nauka jest prosta i ciekawa. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z pomocą pasjonatów? Chodź, posłuchaj!

Dalekowschodni

Tu króluje manga, anime oraz K-pop! Zapraszamy wszystkich miłośników historii i kultury Azji Wschodniej.

RPG

Tu będzie można nie tylko dowiedzieć się, jak zacząć przygodę ze wspólnym opowiadaniem historii, ale też zagrać w jeden z dziesiątek dostępnych systemów.

Popkulturowy

Wpadnij posłuchać i porozmawiać o najnowszych książkach, komiksach, serialach i grach.


KidsZone

Bazyliszek jest przyjaznym miejscem nie tylko dla dorosłych. Na konwencie pojawi się Kidzone, czyli strefa dla Waszych szkrabów. Pociechy będą mogły spędzić czas m.in. na grach, kolorowankach, malowaniu kamieni, a także zobaczą pokaz gry karcianej Pokémon i będą mogły spróbować w niej swoich sił. Będziecie mogli zostawić dzieci pod opieką, aby uczestniczyć w innych punktach programu.

Kidzone będzie czynna w następujących godzinach:

piątek 17:00-19:00

sobota 12:00-19:00

niedziela 12:00-16:00

Co w programie?

Prelekcje i panele

Na Bazyliszku spotyka się mnóstwo ludzi, których łączy pasja do fantastyki, nauki czy poznawania innych kultur. Podczas prelekcji możecie pogłębić swoją wiedzę na te tematy, może nawet odkryć nowe zainteresowania?

RPG

Gry fabularne polegają na wspólnym tworzeniu historii poprzez postacie kierowane przez graczy. To, jak przebiega gra i w jakim świecie się rozgrywa zależy tylko od Waszych preferencji.

Wystawcy

Brakuje Wam fantastycznych gadżetów związanych z ulubionym RPGiem czy serialem? Zajrzyjcie na strefę wystawców – nie zabraknie tu zarówno gier, jak i rękodzieła, których pozazdroszczą Wam nie tylko fandomowi znajomi!

Zapisy na planszówki

Lubicie planszówki? My też, dlatego przygotowaliśmy dla Was 2 turnieje, a także możliwość zapisania się na niektóre, większe tytuły.
W sobotę (6 lipca, 18:00-20:00) odbędzie się turniej Star Realms, karcianej gry taktycznej w klimatach sci-fi, natomiast w niedzielę (7 lipca, 12:00-14:00) będzie można uczestniczyć w turnieju Złap Kadr, czyli karcianego konkursu fotografowania papug.
Zarówno na turnieje jak i wyselekcjonowane gry można zapisać się na formularzu poniżej.

Gamesroom

Jak co roku nie zabraknie Gamesroomu. Znajdziecie tam mnóstwo planszówek do wypożyczenia, które pozwolą Wam spędzić miło czas w towarzystwie innych wspaniałych zapaleńców.

Do waszej dyspozycji będzie nasza bogata kolekcja planszówek.

• Nasi wystawcy przygotowali stoliki pokazowe ze swoimi nowościami.
• Wolontariusze chętnie wyjaśnią zasady i pomogą rozpocząć grę.
• Chcemy też dać wam okazje do pogrania w cięższe i bardziej czasochłonne gry — dlatego zorganizujemy specjalny system zapisów, który pomoże wam znaleźć osoby do gry.

Blood on the Clocktower

Jedną z naszych atrakcji będzie dostępna przez cały konwent w sali Darwin na parterze. Mowa o Blood on the Clocktower, czyli takiej… okultystycznej Mafii na sterydach.

To gra łącząca morderstwo i tajemnicę, kłamstwa i logikę, dedukcję i oszustwo, i jest przeznaczona dla 5 do aż 20 graczy oraz jednego nikczemnego narratora.

W grze uczestniczą 2 drużyny: dobra i zła, powstające dzięki tokenom z postaciami. Gracze dobrej drużyny mają za zadanie dzielić sie informacjami, aby rozwiązać tajemnicę, zaś źli gracze – zwodzić graczy w kwestii swojej tożsamości i wiedzy. Dobro wygrywa, gdy jego drużynie uda się zniszczyć demona, natomiast zło wygra wtedy, gdy demon wytrzebi wioskę.

Koncert

Dzięki uprzejmośći Copernicus Corporation będziemy mieli zaszczyt gościć Liz Katrin, która uraczy nas koncertem. Zapraszamy serdecznie w sobotę o 19:00!

Na koncercie LIZ KATRIN usłyszycie muzykę w klimatach fantasy/sci-fi, związaną głównie z grami wideo i filmami. Każdy geek znajdzie coś dla siebie.

Knajpa konwentowa

Jeżeli będzie Wam brakowało zabawy po zakończeniu konwentowego dnia, możecie ją kontynuować w naszej knajpie konwentowej GARAŻ artystyczny, który mieści się na Wałbrzyskiej 11. Czekają tam na Was m. in. pubquiz z programu oraz napoje orzeźwiające 😊 Garaż będzie otwarty od 16:00 do 2:00 w piątek i sobotę.

Pubquiz zacznie się w piątek o godz. 22-iej.

Festiwal Streetfoodu

Głodni wrażeń? Nie można jednak zapomnieć o jedzeniu i piciu. Nie chcemy aby ktoś nam zasłabł na wydarzeniu, w czym w tym roku pomogą nam organizatorzy Ursynowskiego Festiwalu Streetfoodu. Wozy z jedzeniem i napojami staną na parkingu pomiędzy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, a Urzędem Dzielnicy Ursynów w dniach 6-7 lipca. Można upiec aż dwie pieczenie na jednym ogniu, uczestnicząc w obu imprezach.

Wymiana Książek

Wymiana będzie miała miejsce w godzinach od 13:00 do 16:00

Jak to działa? Po prostu przynosicie książki, oddajecie je między stoły, otrzymujecie kupony na wymianę, znajdujecie to co was zainteresuje, po czym wychodzicie z nowymi pozycjami do waszej biblioteczki! Maksymalnie 5 sztuk na osobę. Jeżeli nie znajdziecie nic dla siebie kupony honorowane są na innych wymianach Półki do Spółki organizowanych w Piastowie średnio co dwa tygodnie!

Co do samych książek. Wymiana będzie odbywać się w obrębie gatunków związanych z konwentem, czyli SF, Fantasy i Grozę, inne gatunki nie będą podlegały wymianie. Wymianie podlegają również jedynie książki wydane po 2000 roku. Przed wejściem prowadzona będzie wstępna selekcja, aby wszystkie pozycje były równie atrakcyjne dla wymieniających.

Nad całą wymianą czuwać będzie ekipa Półki do Spółki w koszulkach akcji, więc jeżeli macie jakieś pytania śmiało możecie się do nich zwracać.

Co warto wiedzieć jako uczestnik konwentu?

Konwenty to z reguły bezpieczne miejsca, w których rzadko dzieją się złe rzeczy. Mimo tego jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Dlatego na Bazyliszku będzie działać grupa zaufania, czyli osoby, do których możecie zgłosić niepożądane zachowania, problemy z bezpieczeństwem czy konflikty. Zajmiemy się Wami: zorganizujemy profesjonalną pomoc i rozwiążemy spór.

Uwaga! Żadne z nas nie jest lekarzem ani terapeutą, nie udzielamy więc pomocy powypadkowej. To, co zapewnimy, to wsparcie w razie problemu. Będziemy z Tobą od momentu zgłoszenia do rozwiązania sprawy. W razie potrzeby zaopiekujemy się Twoimi rzeczami, wezwiemy profesjonalną pomoc i upewnimy się, że ją otrzymasz.

Zapisy na punkty programu

Jeśli chcecie się zapisać na sesję lub warsztaty, a nie zrobiliście tego przed konwentem, to wciąż jest szansa, że Wam się to uda!
Zespół programowy zadbał o to, żeby każdy punkt programu miał zarezerwowaną przynajmniej połowę miejc na zapisy w trakcie konwentu. W tym celu należy odwiedzić punkt RPG Info i dodać swoje imię lub ksywkę do odpowiedniej listy. Dopisywanie się na warsztaty, planszówki i Blood on the Clocktower będzie możliwe cały czas bezpośrednio u naszych wolontariuszy, natomiast sesje będą wywieszane na około dwie godziny przed startem (lub pod koniec dnia w przypadku sesji porannych). Dokładna rozpiska poniżej:

Zapisy na sesje:

 • piątek 15 (na resztę piątku)
 • piątek 21 (na sobotę 10-11)
 • sobota 12 (13-15)
 • sobota 15 (16-18)
 • sobota 21 (niedziela 10)
 • niedziela 12 (13-15)

Zapisy na BotC, planszówki, warsztaty:

 • cały czas

Gra Konwentowa

Czym jest Gra Konwentowa?
Gra konwentowa to seria zadań, które uczestnicy konwentu mogą wykonać w różnych jego lokalizacjach. Na osoby, które ukończą wszystkie zadania czeka upominek, a osoby z najwyższą liczbą punktów (a w przypadku remisu, osoby, które ukończą grę w najkrótszym czasie), mogą liczyć na nagrody.

Po co robimy Grę Konwentową?
Celem Gry jest skłonienie uczestników do odwiedzenia wszystkich zakamarków konwentu i dowiedzenie się, co oferuje Bazyliszek.

Jak duża jest Gra Konwentowa?
Staramy się, żeby każdy istotny punkt programu był reprezentowany osobnym zadaniem. Obecna lista punktów to:

 • Punkt RPG Info
 • Sala RPGowa w Urzędzie
 • Games Room
 • Blok Dalekowschodni
 • Blok Popkulturowy
 • Blok Literacki
 • Blok Naukowy
 • Punkt Informacji Konwentowej


Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Sprawdź FAQ lub skontaktuj się z nami!