Bazyliszek

Bazyliszek to otwarte spotkanie dla wszystkich fanów fantastyki – tych nowych, i tych którzy interesują się nią od lat. Na uczestników czekają dziesiątki atrakcji, od prelekcji na całą gamę fantastycznych tematów, po panele literackie z osobami autorskimi, sesje gier fabularnych i możliwość wypożyczenia gier planszowych.

Dla kogo?

Fascynuje cię „The Last of Us”? Lubisz zagrać czasem w „Osadników”?
Seriami czytasz książki od Tolkiena po Igrzyska śmierci?
Bazyliszek jest otwarty i bezpłatny dla każdego, niezależnie od wieku i stopnia zanurzenia w fantastycznym hobby. Jeśli tylko interesuje Cię tematyka imprezy, zapraszamy – przyjdź i przekonaj się na własne oczy!

Czego się spodziewać?


Przede wszystkim – świetnej zabawy w przyjaznym gronie. Społeczność gości Bazyliszka chętnie dzieli się swoimi fantastycznymi pasjami i jest otwarta na każdego! Pamiętaj, na konwencie takim jak nasz są dwa rodzaje osób – Twoi znajomi i przyszli znajomi.
A tak przy okazji czekają na Was:

  • Setki gier planszowych!
  • Spotkania z osobami autorskimi polskiej fantastyki.
  • Fantastyczni wystawcy i ich niesamowite produkty — będziecie mogli obkupić się w niebanalne rękodzieło, gry i inne gadżety.
  • Gry RPG i wszystko, co z nimi związane.
  • Prelekcje i dyskusje o popkulturze.

Bloki programowe

Popularno-naukowy

Tutaj nauka jest prosta i ciekawa. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z pomocą pasjonatów? Chodź, posłuchaj!

Dalekowschodni

Tu króluje manga, anime oraz K-pop! Zapraszamy wszystkich miłośników historii i kultury Azji Wschodniej.

RPG

Tu będzie można nie tylko dowiedzieć się, jak zacząć przygodę ze wspólnym opowiadaniem historii, ale też zagrać w jeden z dziesiątek dostępnych systemów.

Popkulturowy

Wpadnij posłuchać i porozmawiać o najnowszych książkach, komiksach, serialach i grach.

Co w programie?

Prelekcje i panele

Na Bazyliszku spotyka się mnóstwo ludzi, których łączy pasja do fantastyki, nauki czy poznawania innych kultur. Podczas prelekcji możecie pogłębić swoją wiedzę na te tematy, może nawet odkryć nowe zainteresowania?

Zgłoś program →

RPG

Gry fabularne polegają na wspólnym tworzeniu historii poprzez postacie kierowane przez graczy. To, jak przebiega gra i w jakim świecie się rozgrywa zależy tylko od Waszych preferencji.

Zostań sesję →

Wystawcy

Brakuje Wam fantastycznych gadżetów związanych z ulubionym RPGiem czy serialem? Zajrzyjcie na strefę wystawców – nie zabraknie tu zarówno gier, jak i rękodzieła, których pozazdroszczą Wam nie tylko fandomowi znajomi!

Zostań wystawcą →

Bazyl 2023 w liczbach…

PONAD

20

Wystawców
PONAD

50

Gżdaczy
PONAD

100

Twórców programu

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Sprawdź FAQ lub skontaktuj się z nami!